МЛАДИ МАТЕМАТИЧАРИ НА ЕДУКАТИВНОМ КАМПУ НА ГОЧУ

Четворо ученика из осмог разреда: Новак Милошевић, Андреа Анђелковић, Наташа Илић и Јана Бојовић имали су привилегију да учествују на едукативном кампу за младе математичаре који је организовао Центар за стручно усавршавање Краљево, а одржан је у прелепом природном окружењу планине Гоч 11. и 12. октобра.
Овај камп представљао је идеалан спој знања, природе и дружења. Ученици су кроз бројне радионице и теренски рад имали прилику да научено градиво примене у пракси, што је оставило снажан утисак на све учеснике.
Једна од најзанимљивијих активности била је мерање правог угла уз помоћ Питагорине теореме на терену, у реалним условима. Ученици су истраживали како математика „живи” ван школских клупа и на који начин се користи у свакодневним ситуацијама.
Импресије наших ученика су прелепе: стекли су нова знања, нова пријатељства, а пре свега увидели колико је математика занимљива и примењива када се учи на прави начин, у инспиративном окружењу.
Захваљујемо се Центру за стручно усавршавање Краљево на овој дивној прилици, а нашим ученицима честитамо на активном учешћу и представљању наше школе у најбољем светлу!


